Sloopwerkzaamheden aan het brugwachtershuisje, vorige week. Foto: Redactie

Bekend Leiderdorps brugwachtershuisje gesloopt

Het bekende brugwachtershuisje van de Leiderdorpse Brug is gesloopt. Het huisje had geen functie meer, stond leeg en kostte daardoor geld. Omdat het huisje een historische functie had voor Leiderdorp, heeft de gemeente onderzocht of het huisje een andere functie kon krijgen, maar dat bleek niet het geval.

Wethouder Gebke van Gaal: “Ondanks alle extra inspanningen is er geen haalbaar en betaalbaar alternatief voor het brugwachtershuisje voor ons dorp gevonden. Het huisje stond leeg, kon niet veilig voor iets anders gebruikt worden en kost ons dorp nu onderhoud en geld. Het sloopbesluit was een moeilijke knoop om door te hakken.”

De Leiderdorpse Brug, ook wel bekend als de Stierenbrug, wordt vanaf afstand bediend. Hierdoor is een nieuw brugwachtershuisje niet nodig.

Leiderdorp


Studio Leiderdorp
Sisalbaan 13
2352 AZ Leiderdorp

E-mail
redactie@unity.nu

Telefoon Redactie
071 - 5425160

Privacy Policy

×